Позакласна робота
День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії (04.06.2024 р.)
День захисту дітей 2024 р.
1 червня в Україні традиційно відзначають - День захисту дітей. В нашій країні, на жаль, війна поставила під приціл права дітей, їх безтурботне дитинство і, навіть, саме життя. Однак, ми твердо віримо і знаємо, що повернеться мир і радість у нашу багатостраждальну Батьківщину. Наші захисники відстоять волю і незалежність країни, а дітям подарують щасливе мирне майбутнє!
Свято останнього дзвоника 2024 р.
Українська вишиванка полонила весь світ своєю оригінальністю і красою. А для нас -це невід'ємна частина душі, життя, існування. Саме такі національні обереги врятують Україну від нечисті! Про це говорили дітям в ліцеї с.Гущинці в День Вишиванки. Вони- майбутнє вільної країни. Слава Україні!
День Чорнобильської трагедії
26 квітня 1986 року - чорний день, страшна трагедія в історії України. В цей день сталася аварія на Чорнобильській АЕС, яка забрала життя багатьох людей, понівечила долі і зруйнувала плани та мрії про майбутнє. До сьогодні наша країна загоює чорнобильські рани, і здавалось, що ніколи нічого страшнішого вже не може трапитись. Але ні, страшний зайда вирішив спалити нас в пекельному вогні війни! Він і Чорнобиль хотів використати, але чорнобильський "рудий" ліс і грунт сам відплатив за себе. Однак, людство не має забувати такі трагічні сторінки. Ми маємо пам"ятати і про загиблих, і про безпечний атом. Таким темам були присвячені заходи про Чорнобильську трагедію, що пройшли в ліцеї с.Гущинці. Ми пам"ятаємо! Ми вистоїмо!
З 8 квітня 2024 р. в ліцеї с.Гущинці розпочався КОЛЬОРОВИЙ ТИЖДЕНЬ ЗДОРОВ"Я. В такий важкий і тривожний для нас всіх час учнівське самоврядування і педколектив закладу вирішили провести такий захід, щоб хоч трохи зрізнобарвити темні фарби життя і настрою наших дітей. Кожний день має свій колір і завдання.
Понеділок був ЗЕЛЕНИЙ. Колір весни, надії І перемоги! Малювали зелені малюнки, сервірували стіл зеленим посудом, готували зелені страви і куштували зелені фрукти. А ще прикрашали зеленим класи, одягалися в зелене вбрання, раділи молодій зелені і квітвм
1 квітня 2024 р. відзначається Всесвітній День Птахів. Дуже гарна, чиста, світла і тепла дата, адже з птахами завжди асоціюється політ в небо, воля, простір, мелодійний спів і щебет. Птахи несуть сонце, весну і нове життя, позитив і радість, яких так не вистачає нам у гірку воєнну добу. Хай з прильотом птахів, з їх співом до нас скоріше прийде Перемога! Про це думали і говорили учасники заходів, приурочених Дню птахів, в ліцеї с.Гущинці. Вішаючи шпаківні, впорядковуючи годівнички, складаючи літературно-мистецьку "шпаківню", розгадуючи ребуси і сенкани про братів наших пернатих, дітки долучались до прекрасного і неповторного світу природи, який треба вивчати, знати і берегти для майбутніх поколінь.🐦🦅🦉
В березні відзначаються дві дуже важливі дати, які нерозривно пов"язані між собою: Всесвітній День Землі і Всесвітній День Води. Вода- життєдайна сила нашого життя, а Земля - саме життя. Важко уявити, що сталося б з нашою планетою, якби зникла вода, пропали гори, перестали існувати тварини і рослини. Тому ми маємо дуже бережливо і трепетно відноситись до кожної крапельки, піщинки, травинки, пам"ятаючи, що люди відповідальні за все, що їм дарує природа. Саме в такому ракурсі проводились заходи до Всесвітнього Дня Землі і Води в ліцеї с.Гущинці. Бережемо землю! Бережемо воду! Бережемо життя! Разом все зможемо!
День української жінки - 25 лютого 2024 р. - запровадили на честь дня народження найвідомішої української письменниці й громадської діячки Лесі Українки, яка є символом стійкості, сили духу і боротьби. Саме такою є українська жінка, яка в страшну годину без вагань одягає військову форму і зі зброєю в руках стає на захист волі, правди, родини і України. Слава країні, яка має таких дочок, як Леся Українка і її бойові посестри! Про це говорили в ліцеї с.Гущинці під час проведення заходів до Дня Української жінки.
НЕБЕСНА СОТНЯ Словосполучення, яке в кожного українця збиває дихання, зажимає серце, тривожить душу і викликає гіркі сльози! Наш біль, наш сум, наша скорбота! Але і наша гордість! Герої, які були першими, хто став проти біснуватої влади і віддав за це життя! Ми не забудемо їх ніколи!
6 лютого 2024 р.відзначається Всесвітній день безпечного інтернету. Інтернет став невід'ємною частиною нашого життя і ми маємо дбати, щоб він завжди був безпечний для всіх, особливо для молодого покоління. ''Інтернет- друг і помічник, а не ворог і руйнівник!", під таким девізом в ліцеї с.Гущинці відбувалися заходи до Дня безпеки інтернету.
Хусточка- хустина, від мами - дитині. Від роду до роду- це захист народу! Під таким девізом проходили тематичні заходи для учнів ліцею с.Гущинці до Дня української хустки.
2023 р.Голодомор 1932-33рр в Україні...
Навіть сьогодні, у цей страшний для нашої країни час, факти і події того чорного періоду рвуть душу! Як же це?! Свідомий геноцид?! Значить, є в українців неймовірна сила, яка не дає спокою ворогам! І не дасть! Про це говорили сьогодні в ліцеї с.Гущинці на лінійці- реквіємі і тематичних класних годинах. Україна вижила тоді і виживе зараз! Знаємо точно!
День Гарбуза 2023
''Ходить Гарбуз по городу...'', -немає українця, який би не знав цього вірша. Цьому сонячному, величному і корисному овочу був присвячений День Гарбуза в ліцеї с.Гущинці. Виставка виробів з гарбуза, інсценізація відомого вірша, тематичні банери, цікаві інфохвилинки, ''гарбузові перегони'', ''гарбузові кеглі'', ярмарок гарбузових смаколиків з традиційною кашею і вітамінними напоями, кошти з якого пішли на ЗСУ, - це ще не повний список акцій і розваг для учнів 1-11 класів на День Гарбуза! І не потрібні нам чужі і незрозумілі Хеллоуїни, особливо зараз, коли жахів і біди вистачає від війни. У нас є свої, українські традиції- красиві і гуманні. Вдаримо по нечисті Гарбузами! І хай добрі люди насолоджуються, а вороги подавляться! Слава Україні!
Всесвітній день яблук 2023
Свята та визначні дні бувають смачними, корисними, вітамінними. Саме таким є Всесвітній день яблука, який любителі цього фрукта відзначають 21 жовтня.В ліцеї с.Гущинці теж багато таких поціновувачів яблука і вони відзначили цей день цікавими заходами: квестом, майстер- класом, виставкою, ''рекламою'', тематичними годинами і навіть ''яблучною естафетою''! А по завершенню дійств учні передали близько 200 кг яблучок хлопцям у військо. Смачненького вам, любі захисники!
Диво, виплекане сонцем і руками.Так часто кажуть про хліб. Адже це не просто продукт харчування. Це- здоров'я, життя, світогляд, культура, віра, надія і любов! Це сила нації, коли йдеться про етнічно- обрядові вироби з тіста! А в українців ця сила неймовірна, бо такого смачного хліба немає ніде в світі! Це генетичний код, який вже успадкували юні господиньки, які навчаються в Гущинецькому ліцеї, де відзначали 16 жовтня Всесвітній день хліба. Малі пекарочки готували булочки, калачі, і навіть проводили народний обряд випікання весільного короваю! Все надзвичайно смачно!!! А головне, на честь Свята хліба було влаштовано благодійний ярмарок, кошти з якого будуть передані на потреби ЗСУ. Слава хлібу! Слава людським рукам! Слава Україні!
День знань 2023!
Урочистий і відповідальний початок нелегкої дороги до знань, особливо під час війни. Діти не воюють, але навчання- це їх вклад у справу великої Перемоги. Це добре розуміють і учні, і батьки, і вчителі в ліцеї с.Гущинці. А урочиста лінійка традиційно, як всі заходи в ліцеї, була доповнена благодійним збором для потреб ЗСУ. Всім миру, здоров'я і удачі.
Шкільна інклюзивно-ресурсна кімната
Завершився процес реалізації проєкту «Особливим дітям - особливі умови». Створення інклюзивно-ресурсної кімнати у Гущинецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Іванівської сільської ради за фінансової підтримки МХП у межах Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти, Україно!», оголошеного Благодійним фондом «МХП-Громаді» та активної участі Іванівської громади.
У листопаді розпочалося функціонування ресурсної кімнати для дітей з ООП. Це подія, яку ми з нетерпінням чекали та готували все необхідне.
Школа – місце, де діти проживають найцікавіші роки свого життя, розвиваються і ростуть, змінюються і змінюють світ навколо себе.
Ми хочемо, щоб перед нашими дітьми були відкриті двері до сучасного світу, щоб вони росли здоровими, щасливими та впевненими у собі. Створення ресурсної кімнати – це крок у майбутнє, унікальна можливість для саморозвитку та самореалізації учнів.
Ресурсна кімната - це спеціально організований простір для розвитку людини та гармонізації її психоемоційного стану. Ресурсна кімната є невід’ємною частиною інклюзивної освіти в нашому закладі і є пріорітетом Нової української школи. Її відвідування буде корисним для усіх дітей, але особливо для дітей з особливими освітніми потребами. Вона дає можливість цим дітям займатися по індивідуальному навчальному плану розвитку з корекційними педагогами. Тут дитина отримує корекційні послуги, які наддадуть їй можливість в майбутньому почувати себе більш адаптованими в світі. Тут є навчальна та ігрова зони, місце для індивідуальних і групових занять, зони сенсорної інтеграції.
Реалізація проєкту стала можливою, дякуючи сприянню і підтримці тих людей, кому небайдужа доля дітей, а саме: БФ «МХП-Громаді», ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Гущинецьке К», Іванівській сільській раді.
Загальна вартість проєкту складає 85 047грн., з них інвестиція від БО «БФ «МХП – ГРОМАДІ» - 39 584грн., участь колективу Гущинецької ЗОШ І-ІІІст. та батьківського комітету - 5 000грн., кошти ТОВ «Гущинецьке К» - біля 20 000грн., кошти бюджету Іванівської сільської ради - 20 463 грн.
Ми з нетерпінням чекали, щоб наша кімната затишку, комфорту і натхнення швидко наповнилась дитячими голосами.
Цей день став ще однією сторінкою книги шкільного життя.
Відвідали ресурсну кімнату наші інвестори: Броварник Сергій Вікторович, регіональний директор Калинівського виробничого підрозділу ПрАТ «Зернопродукт МХП» та фахівець з соціальних проєктів БО «БФ «МХП – Громаді» Богдана Деркач. Вони були приємно вражені облаштуванням кімнати. Кошти витрачені адресно та недаремно. У кімнаті є все необхідне, аби заняття з дітьми проходили цікаво та змістовно.
Ми щиро вдячні усім, хто допомагав нам.
Бажаємо, щоб кожне відвідування ресурсної кімнати приносило дітям, батькам, педагогам тільки радість і задоволення від навчання та роботи.
А адміністрація закладу і вчителі зроблять усе необхідне, аби діти під час навчання почувалися комфортно, були повноцінними членами шкільної родини, а в подальшому – були підготовлені до більш самостійного життя.
В ліцеї с.Гущинці з 10 по 13 жовтня проходили заходи по реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як? " В 1-11 класах проведені тематичні уроки та "Руханка сила"
День Збройних сил України-це свято вшанування тих, кому ми завдячуєм мирним спокоєм, можливістю не здригатися від неприродних звуків, не боятись за дітей, які бавляться на вулиці. Честь і хвала нашим доблесним військовослужбовцям! Саме їм були присвячені ''Уроки звитяги'' і тематичні ''Інформстрічки мужності'', проведені напередодні свята для учнів Гущинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Підвищена цікавість дітей до заходів пояснювалась тим, що багато батьків і навіть дідусів наших школярів в даний час несуть службу на бойовому посту в військових частинах с.Гущинці, м.Калинівка і навіть в зоні бойових дій. Побажаємо всім здоров'я і мирного неба!
Акція " Монетки дітям"
В Гущинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів постійно проводяться благодійні акції. В одній з них, "Монетки дітям", організованій Національним банком України та Благодійним фондом "Таблеточки" за підтримки Міністерства освіти і науки України, колектив брав участь з 1 вересня 2021 року.
Діти і дорослі збирали монети номіналом 25 копійок, які вже вилучені з обігу, але ще залишились у людей вдома. Школярі сприйняли цю акцію, як своєрідну гру, однак, вона мала високу благодійну мету: у простий і веселий спосіб діти та дорості зібрали кошти на допомогу онкохворим дітям.
Всього учні і працівники зібрали монети на суму 342 гривні. Ми всі щиро віримо, що наша допомога буде дієвою! Хай всі діти на землі будуть здорові! І всім людям зичимо здоров'я!
2021 р. Знову лунає перший дзвоник в Гущинецькій школі. Для першокласників він звучить вперше, а для учнів 11 класу востаннє. Однак, сподіваємося, що для всіх він подарує успішний, щасливий навчальний рік, з новими успіхами, перемогами і здобутками! В добру путь!
Традиційно 1-го грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, однією із страшних хвороб, яку ''подарувало'' людству ХХст. Однак, в цивілізованому суспільстві слід проводити постійну роботу щодо запобігання новим випадкам інфікування, а головне- уникнення соціальної ізоляції особи з діагнозом ВІЛ/СНІД внаслідок стигми і дискримінації. В напрямку формування толерантного ставлення до віл-позитивних людей і профілактики випадків захворювання пройшли заходи в Гущинецькій ЗОШ І-ІІІ ст 1 грудня. В кожному класі проведені тематичні кл години, в бібліотеці облаштовано виставку ''СНІДУ-ні!'', складений тематичний КВІЛТ, а також проведений велнес-тренінг, на якому учні 6-го класу розмальовували карту України без СНІДу. День видався змістовним і цікавим.
Страшна трагедія українського народу 1932-33 років. Мор від голоду! Про таке важко навіть говорити, не те що пережити. Але пам'ятати ми зобов'язані, якщо ми сильна нація, якщо ми хочемо, щоб ніколи не повторювались подібні страхіття, щоб ніхто не чинив геноциду проти рідного народу! Ми повинні розказувати кожному поколінню, щоб не переривати ланцюг історичної пам'яті і формувати в них жалобну шану до всіх замордованих.
Саме в такому ключі пройшли заходи, присвячені Голодомору України 1933-32 рр. для учнів Гущинецької ЗОШ І-ІІІ ст. І тематична виставка, і захист дослідницьких робіт "Мор в Україні 32-33рр" старшокласниками, і запалення Свічки Пам'яті, і тематичні години спілкування в кожному класі сприяли вихованню в дітей любові до рідної країни, нетерпіння до її ворогів і бажання зробити її кращою. І хоча умови протиепідемічного режиму внесли суттєві корективи до чисельності учасників і форм проведення заходів, однак патріотичного духу це не зменшило ні в кого.
🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿 🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
💒 💒 💒 💒 💒 💒💒 💒 💒 💒 💒 💒💒 💒 💒 💒 💒 💒💒 💒 💒 💒 💒
Приєднуйся до
європейців!
Бо це круто!